Zenekar

Heit Lóri és Zenekarának ötlete 2016 decemberében fogant. A sok örömmuzsikálást követően fogalmazódott meg, hogy életre kellene hívni egy népzenei koncerteket közvetítő bandát. A hirtelen támadt ötletet próbák, majd széleskörű színpadi felkérések követték.

Heit Lóri és Zenekara a magyar népzenés hagyományok sokszínűségét viszi színpadra, ahol pajzán népdalok, hallgatók és frissek, a karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódó adventi muzsikák szólalnak meg, de mindenek előtt kiemelt szakmai hangsúlyt fektetnek a még élő alföldi lakodalmas hagyományokra.  

 A zenekar tagjai:

Heit Lóránd – hegedű, ének

Balogh Adrienn – ének

Gyönyörű Zsigmond – ének, köszöntők

Bíró Imre – terchegedű, ének

Molnár Endre – harmonika

Kompár-Rőmer Judit – brácsák

ifj. Erményi Tamás – brácsák

Erményi Tamás – nagybőgő

Áhim Tibor – klarinét

info:       +36703624566     

DSC03914_ff

 DSC03957_ff

 

 SZÍNPADI MŰSORAINK

Névtelen

 

ALFÖLDI LAKODALMAK ÉLŐ HAGYOMÁNYAI

népzenei nagykoncert

Időtartam: 60 perc

Szerves magyar kultúránk páratlan a világban: szokásaink, viseleteink, néptáncaink sokszínűsége egyedülálló Európában. Gazdagságban kimeríthetetlen, kifejezésmódjában mélységes, lelkiségében szépséges nemzetünk öröksége.  

A vőfélykedés mestersége a magyar közösségi hagyományok napjainkban is élő tudománya. Bizonyság erre, hogy a Kárpát-medencében manapság is megrendezésre kerülnek olyan hagyományos elemeket tartalmazó lakodalmak, amelyek autentikus vőfélyek részvételével valósulnak meg. A legfontosabb tény, hogy élő hagyományokról beszélünk, vagyis az évszázadok során folyamatosan formálódó szokásrendről, amely számos társadalmi szokásegyüttesel és egyéb hagyomány elemmel ellentétben, képes volt napjainkig fennmaradni. 

Közel 40 év néprajzi gyűjtéseire és saját tapasztalatokra támaszkodva, egy esszenciális kivonatot állítottunk össze az alföldi lakodalmak élő hagyományaiból. Felbátorított bennünket az a tény, hogy a vőfélykedés élő hagyományai rövidesen a szellemi kulturális örökség része lehet. Ehhez minden támogatást és segítséget köszönünk és a továbbiakban is szívesen fogadunk! 

Egész estés koncertünkön lakodalmas szokás dallamokat, rigmusokat, régi falusi anekdotákat, vonós zenekari hagyományainkat gyűjtöttük programszerű csokorba. A műsor zenei koncepcióját a legény- és leányélet fordulópontjaihoz igazítottuk, a katonaságtól, a kikérőkön, menetdallamokon át, a lakodalmi vacsorákat idéző nótázásokon keresztül egészen a lakodalmak forrás pontját adó menyasszonytáncig.

Koncertünk moderáló narrációját Gyönyörű Zsigmond vezényli, a Tőle megszokott vőfélyes rutinosággal. 

Jó szórakozást, valamint jókedvű nótázást kívánunk mindenkinek!

 

 kiralyfi_es_kiralylany

A BOJTÁRBÓL LETT KIRÁLYFI

táncos, népzenés interaktív gyermekkoncert

Időtartam: 45 perc

Hiánypótló gyermekkoncertünk a hagyományos mesemondás táncba és viseletebe öltöztetett gyakorlata! Fülbemászó, közismert  dallamok és énekek szólalnak meg koncertünkön, ahol  a történet folyamata rendezi csokorba a szebbnél szebb magyar népdalokat.  Félelmetes erővel vonzza be zenekarunk a fülelő hallgatóságot, ahol először csak a lábak topogják a ritmust, majd szinte észrevétlenül válik az apró hallgatóság műsorunk részesévé táncban, dalokban, játékokban egyaránt. Juhászok, bojtárok, lovas huszárok, királyfiak és királykisasszonyok mind itt lesznek, hisz a fergeteges mese végén hetedhét országra szóló lakadáré vár mindenkire.

Aki nem hiszi, járjon utána!

huszarok

 

KOSSUTH LAJOS TÁBORÁBAN

nemzeti ünnepünkhöz kapcsolódó népzenei koncert

Időtartam: 45 perc

Március 15-ei nemzeti ünnepük, talán a legkiemelkedőbb és legreményteljesebb évszázados magyar nemzeti ünnepünk. Nem véletlen, hogy egy tavaszi időszak kezdetén, 19 századi történelmünk legemlékezetesebb eseményeit éltük át 1848-49-ben, ami nem másról, mint a magyar ember szabadság- és hazaszeretetéről tett tanúbizonyságot. Gondoljunk csak eme időszak korképére, amikor díszes huszárjaink csatába vonulnak, hogy vérüket ontva felszabadítsák magyar hazánkat és annak sanyarú sorsú népeit.

Ebből a megfontolásból válogattuk csokrokba legszebb és legismertebb magyar huszárnótáinkat, Kossuth dalainkat, alföldi tájaink legvirtuózabb verbunkos dallamait, mindezt parázs hangulatú népi dalokkal és muzsikákkal fűszerezve. Éljék meg velünk egy főhajtással nemzeti ünnepünk méltóságteljes ünneplését, ahol népzenei koncertünk végén a reményteljes magyar feltámadás lehetőségét villantjuk fel a hallgatóság lelki szemei előtt.

csillag

FEL NAGY ÖRÖMRE

adventi népzenei koncert

Időtartam: 45 perc

TELJES KONCERTFELVÉTEL KATT IDE 

Karácsony misztériuma más, mint a többi évközi ünnepünk lényege. Az adventi időszak az előkészület, a reménykedés, a várakozás ideje. Olyan, mintha a hó és a köd fátylai mögött mindig harangoznának, mintha a mozdulatlan természet a megváltás, az érkezés eljövetelét hirdetné minduntalan. A születés és egyben az újjászületés lehetősége sejlik fel minden gondolatunkban, hiszen évről-évre a legvártabb időpont a szent este pillanata, amikor Megváltó születik földi világunkba, ezzel bennünket, embereket is megváltva gyarló valóságunktól.

Zenekarunknak ezen zenei összeállítását, amiben igyekeztünk egyfajta hidat képezni a népzene és az egyházi énekek között, azzal a célzattal hívtuk életre, hogy egy pillanatra mindannyiunk és a hallgatóság rohanó természetű világát is megfékezhessük, legalább egy koncert rövid órácskájára. Most valóban a lélek üzen dallamainkon keresztül. Reméljük, hogy az ismerős nótákon és strófákon keresztül közösen élhetjük meg a korhatár nélküli hallgatósággal az advent lényegi üzenetét, mely keresztényi valóságunk legfontosabb üzenete is egyben:

„ember SZERESS, mert csak egy alkalmad adatott földi létedben, hogy jó legyél embertársaiddal”